Agencja badań statystycznych

Aplikacje mobilne pozwolą zadbać o zdrowie pacjentów

Posted on | June 13, 2017 | No Comments

aplikacje medyczne i ich zastosowanie

Jako lekarz wielokrotnie spotkałeś się z sytuacją, kiedy podjęte leczenie nie przyniosło pożądanych rezultatów ze względu na zaniedbania pacjenta? Pomimo przepisania przez Ciebie leków i przekazania konkretnych wskazówek nie udało Ci się osiągnąć zakładanych efektów terapeutycznych. Możesz w przyszłości zapobiegać wystąpieniu tego typu sytuacji, jeżeli zdecydujesz się zaopatrzyć w profesjonalne aplikacje medyczne. Dowiedz się zatem jakie funkcjonalności może posiadać tego rodzaju oprogramowanie dla lekarzy.

Automatyczne powiadomienia

Główną funkcją aplikacji mobilnych dla pacjentów jest moduł automatycznych przypomnień. Przykładowo – pacjent zapomina o przyjęciu we właściwym terminie kolejnej dawki leku. System w tym momencie wysyła na jego telefon powiadomienie w formie wiadomości SMS czy zaczyna wydawać sygnalizację dźwiękową lub świetlną. Dzięki temu nawet pacjenci w podeszłym wieku – mający zwykle kłopoty z pamięcią – będą w stanie przyjąć preparat zawsze na czas.

Co niezwykle istotne, informacje o sposobie leczenia pacjenta będą jednocześnie przesyłane do prowadzącego go lekarza. Pacjent ma zarazem możliwość prowadzenia elektronicznych notatek odnośnie doświadczanych objawów i samopoczucia. Tego typu bieżąca transmisja informacji pozwala w razie konieczności wprowadzać niezbędne modyfikacje w procesie leczenia. Dzięki temu wzrastają szanse osiągnięcia zakładanych celów terapeutycznych, a bezpieczeństwo pacjenta staje się znacznie wyższe.

Oprogramowanie dedykowane alergikom

Aplikacje medyczne mogą być także wyjątkowo przydatne dla wszystkich alergików. Na rynku obecne są już w tej chwili urządzenia nie tylko wspomagające leczenie, lecz także pozwalające monitorować zawieszenie alergenów w powietrzu. Tym samym pacjent może zaplanować swoje wyjście z domu na czas, kiedy nie będzie narażony na doświadczenie uciążliwych objawów alergicznych.

Elektroniczna dokumentacja medyczna

Inteligentne technologie już za kilka miesięcy będą musiały także zostać wdrożone przez wszystkie przychodnie i inne placówki medyczne. Elektroniczna kartoteka medyczna pozwala maksymalnie skrócić czas rejestracji i obsługi pacjentów. Lekarz zyskuje natomiast możliwość uproszczenia obowiązków typowo formalnych. Oszczędza tym samym cenny czas, który może poświęcić pacjentowi.

Podsumowanie

Nie warto więc odkładać w nieskończoność decyzji o zaopatrzeniu własnej placówki medycznej w nowoczesne oprogramowanie. Korzystanie z nich nie jest niczym skomplikowanym, a może przynieść szereg korzyści. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa pacjenta, zwiększenie skuteczności leczenia, a także skrócenie czasu obsługi oraz uproszczenie tego procesu. Optymalnym rozwiązaniem będzie zatem podjęcie współpracy z firmą zajmującą się projektowaniem oprogramowania dedykowanego branży medycznej.

 

Comments

Comments are closed.

  • O nas

    Agencja badawcza ComercialUnion to przede wszystkim szerzenie informacji na temat badań statystycznych, marketingowych, czy też badań fokusowych i sondaży. Staramy się w każdym tekście na łamach niniejszego portalu przedstawić jak najlepiej poszczególne aspekty badawcze. Na wielką uwagę zasługuje tutaj współpraca przy tworzeniu serwisu pracowników agencji badawcze BIOSTAT, z którą serdecznie dziękujemy
  • Recent Comments