Agencja badań statystycznych

Bądź najlepszy, wybieraj to, co najlepsze – program do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Posted on | December 5, 2018 | No Comments

Fizjoterapeutów i rehabilitantów współpracujących z NFZ nie ominie obowiązek wprowadzenia do swojego gabinetu oprogramowania do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Placówki i gabinety, które pracują prywatnie mogą (przynajmniej na razie) uniknąć tego obowiązku. Jednak, czy warto unikać zmian postępujących w każdej branży? Przesuwanie wprowadzania obowiązku digitalizacji dokumentów medycznych skutkuje zaniżaniem poziomu rozwoju w tej branży. Najlepsi specjaliści zdają sobie sprawę z tego, że program do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej jest koniecznością. Pozostaje tylko pytanie: jak wybrać ten najlepszy?

 

Poszukiwania i wybór

Wybór najlepszego oprogramowania dla gabinetu fizjoterapeuty i rehabilitanta wymaga czasu i researchu dostępnej na rynku oferty. Warto podjąć te kroki, aby spośród kilkunastu obecnych aktualnie produktów do EDM wybrać ten najlepszy dla naszej placówki. Po pierwsze program musi być intuicyjny, działanie z programem powinno ograniczać się w wielu przypadkach do „kilku kliknięć”. Takie właśnie rozwiązania proponuje Medfile. Szybkość działań i możliwość szybkiej rejestracji pacjentów z poziomu kalendarza, jako podstawy pracy dużej i małej placówki fizjoterapeutycznej bardzo usprawnia pracę specjalistów. O długich kolejkach do rejestracji, ciągle zajętych telefonach do placówki i wizytach zapomnianych przez pacjentów można zapomnieć, a to również za sprawą możliwości wysyłania SMS-ów z przypomnieniem o planowanej wizycie w gabinecie.

Istotną sprawą dla administratora gabinetu fizjoterapeutycznego lub przychodni będą koszty związane z wprowadzeniem oprogramowania. Warto porównać oferty także pod tym względem. Nie zawsze najtańszy produkt będzie tym – który spełni wszystkie nasze  oczekiwania. Pamiętajmy, że nad sprawnością programu czuwa sztab specjalistów, którzy pracują aby oprogramowanie działało bez zarzutów, a ciągłe konsultacje ze specjalistami z branży medycznej pomagają go rozwijać.

Najwyższej rangi zabezpieczenia to kolejny element, w którym nasz program musi być najlepszy. Obecne nadal oprogramowania na rynku, z których korzysta wiele gabinetów mogą być niezgodne z aktualnymi rozporządzeniami dotyczącymi praw pacjentów RODO, a także nie być integralne z platformami dedykowanymi placówkom współpracującym z NFZ – P1 i P2, eWUŚ. Kolejny ważny element to monitoring wystawionych faktur i rachunków w prowadzonej placówce medycznej – najlepsze programy oferują tego rodzaju rozwiązania. Posiada je także Medfile. Dzięki tej funkcji wszystkie istotne dokumenty placówki są zawsze pod kontrolą administratora.

 

Mobilność i dostępność z każdego urządzenia

Obecne zaawansowanie techniczne pozwala na działania, dzięki którym mamy stały dostęp do informacji z każdego miejsca na świecie. Podobnie jest z najlepszymi systemami do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. W ramach ich działania specjaliści powinni mieć dostęp do grafiku swojego gabinetu z dowolnego miejsca, w dogodnym dla siebie czasie. Takie możliwości daje działanie w „chmurze”, którym wystarczy nam wyłącznie dostęp do sieci i login. Brak konieczności wykupu licencji na każde urządzenie to duże udogodnienie w ramach działań związanych z wprowadzaniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, które można znaleźć w Medfile.

Comments

Comments are closed.

  • O nas

    Agencja badawcza ComercialUnion to przede wszystkim szerzenie informacji na temat badań statystycznych, marketingowych, czy też badań fokusowych i sondaży. Staramy się w każdym tekście na łamach niniejszego portalu przedstawić jak najlepiej poszczególne aspekty badawcze. Na wielką uwagę zasługuje tutaj współpraca przy tworzeniu serwisu pracowników agencji badawcze BIOSTAT, z którą serdecznie dziękujemy
  • Recent Comments