Agencja badań statystycznych

Ile trwa uzyskanie e-Recepty przez Internet?

Posted on | May 19, 2020 | No Comments

Uzyskanie e-Recepty sprzed ekranu komputera jest dla wielu osób bardzo proste i szybkie. Jak długo może to jednak trwać, gdy pacjent z usługi korzysta po raz pierwszy?

 

Eksport dokumentacji medycznej

 

Aby wypisanie e-Recepty online było sprawne, ważnym krokiem będzie przekazanie lekarzowi swojej dokumentacji medycznej potwierdzającej, że korzysta się z danego preparatu medycznego. Można zrobić to bardzo łatwo, skanując dokumenty i zapisując je w pliku na komputerze, albo robiąc im wysokiej jakości fotografie. W czasie e-Wizyty wystarczy przesłać takie dokumenty, by móc bez problemu uzyskać e-Receptę.

 

Ile to trwa?

 

Osobom, które wykonały poprzedni krok, cały proces może zająć zaledwie 5 minut. Wystarczy, że spośród lekarzy danej specjalizacji wybiorą tego, który oferuje właśnie tak krótki czas e-Wizyty. To oczywiście najszybsza opcja, część pacjentów poza e-Receptą chce jednak uzyskać fachową poradę lekarską. Wówczas powinni wybrać usługę konsultacji, wraz z wypisaniem e-Recepty.

 

Jak doskonale widać proces pozyskania e-Recepty jest naprawdę szybki, zwłaszcza dla tych osób, które z tej opcji korzystają ponownie i dobrze znają cały mechanizm.

 

Dla kogo e-Recepta wypisywana online?

 

Kto może skorzystać z opcji uzyskania e-Recepty online? Wszyscy, którzy tego potrzebują. Oczywiście zdarzają się jednak przypadki, że jest to szczególnie wygodne rozwiązanie. To opcja z której często korzystają mieszkańcy małych miejscowości mający utrudniony dostęp do specjalistycznej opieki lekarskiej, a często nawet lekarza pierwszego kontaktu. Jest to także znakomite rozwiązanie dla rodziców małych dzieci oraz kobiet w ciąży i seniorów.

 

Chorujący przewlekle

 

Możliwość uzyskania e-Recepty poprzez haloDoctor.pl to ponadto opcja dla osób chorujących przewlekle, które regularnie przyjmują różnego rodzaju lekarstwa. Dla nich częste udawanie się do gabinetu by przedłużyć e-Receptę to bardzo niedogodne rozwiązanie, dlatego chętnie korzystają oni z wariantu online. Oczywiście, aby mogli uzyskać takie środki, muszą okazać lekarzowi online swoją historię medyczną. Jest to niezbędne, by specjalista miał pewność, że ich przyjmowanie jest adekwatne.

 

Z wypisywania e-Recept poprzez Internet korzysta coraz większa liczba pacjentów, dla których często jest to najbardziej dogodne rozwiązanie. Dołącz do nich również ty!

Comments

Comments are closed.

  • O nas

    Agencja badawcza ComercialUnion to przede wszystkim szerzenie informacji na temat badań statystycznych, marketingowych, czy też badań fokusowych i sondaży. Staramy się w każdym tekście na łamach niniejszego portalu przedstawić jak najlepiej poszczególne aspekty badawcze. Na wielką uwagę zasługuje tutaj współpraca przy tworzeniu serwisu pracowników agencji badawcze BIOSTAT, z którą serdecznie dziękujemy
  • Recent Comments