Agencja badań statystycznych

Elektroniczna dokumentacja medyczna – wspomaga pracę lekarzy i specjalistów

Posted on | February 12, 2019 | No Comments

Programy do obsługi dokumentacji medycznej pacjentów w postaci elektronicznej wspomagają pracę lekarzy oraz fizjoterapeutów. Stały dostęp do danych i możliwość wprowadzania w nich zmian, z każdego dogodnego miejsca z dostępem do Internetu powoduje, że dane muszą być dobrze chronione. Nie tylko prawnie, ale także przed pojawiającymi się błędami (ze strony) w trakcie obsługi programu.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile pozwala w menu głównym programu wybrać zakładkę ”Pacjenci”. Z jej poziomu można uzupełnić i dodawać informacje dotyczące danych podstawowych pacjenta, rejestrować go na wizytę oraz kompletować informacje dotyczące historii jego zdrowia i choroby. Za pomocą polecenia „Nowy pacjent” przedstawiciel placówki medycznej może dodać pacjenta do bazy wszystkich pacjentów placówki.

W takiej sytuacji pojawią się pola do edycji danych osobowych pacjenta. Po wpisaniu wszystkich istotnych danych takich jak imię i nazwisko, płeć, nr serii dowodu osobistego, telefon, data urodzenia, adres e-mail i przejściu do kalendarza, (aby zarejestrować pacjenta na wizytę) pojawi się ze strony programu komunikat o chęci opuszczenia strony – dotyczącej danych pacjenta – bez ich wcześniejszego zapisywania.

Tego rodzaju informacja posłuży pracownikom placówek medycznych i lekarzom, którzy wprowadzają zmiany w dokumentacji medycznej lub rejestrują nowych pacjentów. Pośpiech może sprawić, że pracownik zapomni nacisnąć polecenie „Zapisz zmiany” i wszystkie nowe dane pacjentów zostaną utracone. Komunikat ostrzegawczy stworzony w programie Medfile pozwala na uniknięcie tego typu sytuacji. To wiąże się z oszczędnością czasu.

Dzięki szybkiemu wyjściu można także łatwo anulować wprowadzane dane bez konieczności usuwania ich wszystkich po kolei.

Komunikat ostrzegawczy sprawia, że dane pacjentów są zawsze chronione przed przypadkowym usunięciem lub pominięciem zapisu istotnych informacji dotyczących historii ich zdrowia i choroby. Intuicyjne rozwiązania programu Medfile EDM odpowiadając na potrzeby specjalistów współgrają z rytmem pracy placówek medycznych i proponują sposoby na wyjście z pojawiających się w lecznicach problemów.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile wypróbuj już dziś i sprawdź, jakie innowacje ułatwią Tobie pracę w placówce medycznej.

Comments

Comments are closed.

  • O nas

    Agencja badawcza ComercialUnion to przede wszystkim szerzenie informacji na temat badań statystycznych, marketingowych, czy też badań fokusowych i sondaży. Staramy się w każdym tekście na łamach niniejszego portalu przedstawić jak najlepiej poszczególne aspekty badawcze. Na wielką uwagę zasługuje tutaj współpraca przy tworzeniu serwisu pracowników agencji badawcze BIOSTAT, z którą serdecznie dziękujemy
  • Recent Comments