Agencja badań statystycznych

Program do e-Recept – szybki sposób na wystawienie recepty

Posted on | August 2, 2019 | No Comments

Coraz większe zainteresowanie wśród lekarzy budzą e-Recepty. Dzięki nim proces tradycyjnego zapisywania leków na papierowych receptach i zanoszenie ich przez pacjenta do apteki zostanie zastąpiony przez automatyczny system szybkiego wystawiania recept za pomocą odpowiedniej platformy (system P1). W taki sam sposób działa już wystawianie e-Zwolnień. Pacjenci nie muszą zabierać papierowego L4 do pracodawcy, ponieważ ten odbiera je na PUE ZUS.
 
Realizacja e-Recept

Odpowiedni program do e-Recept, taki jak Medfile® umożliwi szybkie przepisanie odpowiednich leków pacjentom. Lekarze będą podpisywać recepty za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu zaufanego; wystawienie recepty na leki refundowane; wypisanie recept Rpw; wystawienie recepty na leki recepturowe. Każdy z wymienionych typów recept zostanie wysłany na Platformę P1. Pacjent może otrzymać od lekarza wydruk informujący o wystawionych e-Receptach (ten nie wymaga żadnych dodatkowych podpisów i pieczątek). Wychodząc z gabinetu może dostać także SMS-em 4-cyfrowy kod dostępu do realizacji recepty w aptece, gdzie poda jednocześnie swój numer PESEL. Może także otrzymać e-mail z plikiem PDF, na którym znajdzie się wydruk informacyjny o e-Receptach. Pacjent może udostępnić farmaceucie ekran telefonu, aby ten sczytał kod kreskowy.

Realizowanie e-Dokumentów zniweluje problem nieczytelnie zapisanych leków, wystawiania fałszywych recept, a także zoptymalizuje czas pracy lekarzy i farmaceutów. Dodatkowo dogodne działanie programu do e-Recept umożliwia weryfikację i uzupełnianie wielu danych w sposób automatyczny. Informacje dotyczące placówki medycznej, dane pacjenta, prawidłowość certyfikatów wprowadzonych do systemu są weryfikowane i zapisywane w programie do prowadzenia EDM Medfile®.

Innowacyjna zmiana, która zastąpi papierowy dokument, to rozwiązanie pozwalające na oszczędność czasu i większy komfort pracy dla lekarzy. Program do e-Recept spełniający także wszystkie funkcje prowadzenia elektronicznych kartotek medycznych pacjentów w placówce ochrony zdrowia jest kompleksowym rozwiązaniem dla specjalistów, którzy chcą całościowo zmienić sposób prowadzenia dokumentacji w swojej praktyce. Intuicyjne rozwiązania IT zastosowane w programie Medfile® pozwolą lekarzom działać szybko, zwiększyć prestiż gabinetu i odpowiadać na zapotrzebowanie wyzwania nowoczesnej medycyny.
 
Zmiany w gabinecie

Techniczne, nowoczesne zmiany w małych gabinetach medycznych jak i dużych placówkach opieki lekarskiej poprawią jakość pracy wszystkich pracowników opieki zdrowotnej. Otwarcie na nowe rozwiązania proponowane przez branżę IT, gwarantuje rozwój gabinetów oraz nabywanie nowych, przydatnych umiejętności. Wzrost prestiżu gabinetów, które szybciej wprowadzą możliwość wystawienia e-Recepty przyciągnie więcej pacjentów, którym zależy na czasie wykonywanych usług i wysokich kompetencjach osób zajmujących się dokumentacją medyczną. Dobry program do e-Recept to innowacyjna zmiana w każdej placówce służby zdrowia.
 
Zobacz, jak działa Medfile® i wystawiaj swobodnie e-Recepty swoim pacjentom.

Comments

Comments are closed.

  • O nas

    Agencja badawcza ComercialUnion to przede wszystkim szerzenie informacji na temat badań statystycznych, marketingowych, czy też badań fokusowych i sondaży. Staramy się w każdym tekście na łamach niniejszego portalu przedstawić jak najlepiej poszczególne aspekty badawcze. Na wielką uwagę zasługuje tutaj współpraca przy tworzeniu serwisu pracowników agencji badawcze BIOSTAT, z którą serdecznie dziękujemy
  • Recent Comments