Agencja badań statystycznych

Realizacja niekomercyjnych badań klinicznych

Posted on | May 28, 2021 | No Comments

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, iż istnieją jednostki badawcze realizujące niekomercyjne badania kliniczne. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat®. Jak przebiega realizacja niekomercyjnego badania klinicznego?

Niekomercyjne badania kliniczne są niezwykle istotne

Niekomercyjne badania kliniczne umożliwiają porównanie różnych leków. Dzięki zauważeniu różnic, podobieństw, czy też zależności można opracować nowe metody leczenia osób chorych. Głównymi aspektami, na jakich skupiają się osoby chcące przeprowadzić niekomercyjne badania kliniczne, są:

 • porównywanie skuteczności różnorodnych metod terapeutycznych, produktów leczniczych – osoby przeprowadzające niekomercyjne badania kliniczne skupiają się na badaniu zależności między poszczególnymi lekami, na przykład jak zareaguje osoba chora na podanie dwóch różnych lekarstw.
 • porównywanie produktów leczniczych wyprodukowanych przez innych producentów – opracowywanie jakości konkretnych produktów leczniczych, czy na przykład dany producent wyprodukował lek, który można łączyć z innymi, czy też nie oraz skutki przyjmowania obu leków w tym samym czasie.
 • szukanie nowych połączeń leków oraz terapii dla osób cierpiących na rzadkie choroby – niektóre choroby są niezwykle rzadkie, a wyleczenie ich graniczy z cudem, dlatego badacze starają się szukać nowych konfiguracji leków, które będą miały inne, albo lepsze zastosowania.
 • optymalizacja dawkowania leku dla osób z różnych grup wiekowych – opracowywanie czy lek, który początkowo był tylko i wyłącznie przeznaczony dla osób dorosły może być podawany dzieciom w innych proporcjach, sprawdzanie jak na konkretny lek zareagują osoby w różnych przedziałach wiekowych.

Jak przeprowadzić niekomercyjne badania kliniczne?

Niekomercyjne badania kliniczne mogą odpowiednie jednostki przeprowadzać samodzielnie bądź zlecić ich wykonanie specjalistom Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat®. Realizowane zadania przez doświadczony zespół dają możliwość zarządzania danymi w opracowanym oprogramowaniu eCRF.biz™.

Skorzystanie z usług Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat® umożliwia podejmowanie różnych działań. Osoby zatrudnione w jednostce Biostat®, które wykonują niekomercyjne badania kliniczne, zajmują  się przede wszystkim analizą, jak i badaniami obserwacyjnymi; każdą z faz badania klinicznego od I do IV; analizą oraz badaniami epidemiologicznymi, a także badaniami oraz analizą statystyczną. Wszystkie etapy niekomercyjnego badania klinicznego są przeprowadzane z wykorzystaniem innowacyjnej platformy eCRF.biz™. Dzięki temu osoby przeprowadzające takie badanie mają wiele możliwości, jak:

 • stworzenie raportu analizy statystycznej;
 • zaplanowanie wielkości próby, jak i metody wyboru;
 • przygotowanie schematu bazy zbieranych danych;
 • realizowanie analiz przejściowych, a także raportów z wykonanych badań.

Przedstawione możliwości nie są wszystkimi korzyściami, do jakich mają dostęp osoby decydujące się na skorzystanie z usług Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat® i ich autorskiego systemu. Skorzystanie z usług tego przedsiębiorstwa zdecydowanie usprawnia proces realizacji niekomercyjnych badań klinicznych, gdyż nie będziemy musieli zajmować się samodzielnie zdecydowaną większością niezbędnych zadań.

Pomoc w trakcie opracowywania raportów badawczych

W przypadku, gdy osoba zdecyduje się skorzystać z oprogramowania eCRF.biz™ oraz usług ekspertów Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostt® ma znacznie łatwiejsze zadanie dotyczące dokumentacji prawnej, oraz umów pomiędzy osobami pracującymi nad projektem oraz pacjentami. Bardzo dużą część zadań wykonują specjaliści zatrudnieni w jednostce badawczej. Osoby chcące wykonać niekomercyjne badanie kliniczne oszczędzają w ten sposób czas, co umożliwia im podjęcie kolejnych działań w tym samym czasie. Pozytywnie wpływa to także na jakość przeprowadzanych badań, gdyż do ich realizacji oraz dokumentacji używane są najlepsze oprogramowania, za które odpowiadają bardzo doświadczeni specjaliści. Zatrudnieni eksperci zajmują się między innymi:

 • opracowaniem oraz wynegocjowaniem odpowiednich kontraktów dla osób przeprowadzających niekomercyjne badania kliniczne (ośrodki naukowe, jak i akademickie, a także pojedynczy naukowcy);
 • w uiszczaniu zgłoszeń badań do Komisji Bioetycznych, a także Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych;
 • regulacjami finansowymi zarówno osób przeprowadzających badania, jak i ich uczestnikami.

Przeprowadzanie niekomercyjnych badań klinicznych ma wiele atutów, jednak oferowane usługi przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® umożliwiają realizowanie ich w jeszcze prostszy sposób. Pozytywnie wpływa to na badawczy, jak i pacjentów, gdyż obie grupy czerpią z nich korzyści. Decydując się na skorzystanie z usług tej jednostki naukowej, możemy być przekonani, iż zostaną one wykonane profesjonalnie.

Comments

Comments are closed.

 • O nas

  Agencja badawcza ComercialUnion to przede wszystkim szerzenie informacji na temat badań statystycznych, marketingowych, czy też badań fokusowych i sondaży. Staramy się w każdym tekście na łamach niniejszego portalu przedstawić jak najlepiej poszczególne aspekty badawcze. Na wielką uwagę zasługuje tutaj współpraca przy tworzeniu serwisu pracowników agencji badawcze BIOSTAT, z którą serdecznie dziękujemy
 • Recent Comments