Agencja badań statystycznych

Jak wybrać firmę badawczą i tego nie żałować?

Posted on | June 29, 2017 | No Comments

Firma badawcza Biostat

Zdajesz sobie doskonale sprawę z faktu, iż tylko decyzje podejmowane w oparciu o wiarygodną wiedzę są w stanie zapewnić Ci sukces biznesowy? Zatem do dzieła! Jeżeli wybierzesz sprawdzoną firmę badawczą, wówczas zyskasz pewność otrzymania cennych wniosków, których wdrożenie przełoży się na wzrost wyników sprzedaży.

Kluczowe determinanty wyboru

Najważniejszą kwestią na etapie wyboru firmy badawczej jest bez wątpienia jej dotychczasowy staż na rynku. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo tego, iż wysoką jakość usług zapewni Ci przedsiębiorstwo funkcjonujące nie dłużej aniżeli kilka lat. Wówczas najprawdopodobniej nie zdążyło ono wypracować dotychczas odpowiednich metod i technik, ani odpowiednio zgrać ze sobą zespołu badaczy.

Postaw więc na agencję badawczą, która posiada co najmniej kilkanaście lat doświadczenia we współpracy z biznesem. Przykładem podmiotów z tak dużym stażem może być chociażby Ipsos. PMR, czy Biostat. Wybierz firmę, która specjalizuje się w realizacji badań dla Twojej branży. Dzięki temu zyskasz pewność, że będzie ona w stanie optymalnie zaplanować przebieg procesu badawczego oraz wyciągnąć właściwe wnioski.

Zweryfikuj klientów

Wiele agencji prezentuje na własnej stronie internetowej logotypy klientów, z którymi dotychczas miały okazję podjąć współpracę. Czy jednak na pewno możesz wierzyć na słowo? A no, niekoniecznie. Dlatego wybierz kilka spośród wymienionych firm i po prostu wykonaj telefon z zapytaniem. Możesz także zwrócić się do agencji badawczej z prośbą o okazanie referencji od dotychczasowych kontrahentów.

Rażąco niska cena… to nie może się udać

Podmioty o niskiej renomie na rynku często konkurują ze sobą na zasadzie „kto da mniej”. Niestety taka strategia nie okaże się niczym dobrym dla firmy zamawiającej badanie. Nie jest bowiem możliwe zrealizowanie pomiarów w sposób rzetelny, jeżeli zostaną zaangażowane jedynie niewielkie środki na realizację projektu. A przecież trzeba zapłacić za stworzenie metodologii i narzędzi badawczych, przeprowadzenie badań, a także ich opracowanie w formie raportu. To musi kosztować.

Opinie dostępne w Internecie

Warto także upewnić się z kim mamy do czynienia, zapoznając się z treścią opinii na temat firmy badawczej w Internecie. Niezadowoleni klienci chętnie dzielą się swoimi zażaleniami na forach internetowych, w mediach społecznościowych oraz na stronach portali opinii.

Podsumowanie

Jeżeli zastosujesz się zatem do porad zaprezentowanych w artykule, z całą pewnością podejmiesz współpracę z agencją badawczą godną zaufania. Nie kieruj się przypadkiem ani przeczuciami. Bierz pod uwagę twarde dane, takie jak doświadczenie na rynku, opinie klientów oraz posiadane przez firmę zaplecze techniczne oraz merytoryczne.

Comments

Comments are closed.

  • O nas

    Agencja badawcza ComercialUnion to przede wszystkim szerzenie informacji na temat badań statystycznych, marketingowych, czy też badań fokusowych i sondaży. Staramy się w każdym tekście na łamach niniejszego portalu przedstawić jak najlepiej poszczególne aspekty badawcze. Na wielką uwagę zasługuje tutaj współpraca przy tworzeniu serwisu pracowników agencji badawcze BIOSTAT, z którą serdecznie dziękujemy
  • Recent Comments